Fide Serası

Fide Serası

Yaz mevsiminde açık tarımın sürdürebilmesi, kış mevsiminde ise sera tarımının sürdürülmesi açısından meyve ve sebze yetiştiriciliğinde fide en önemli ihtiyaçtır.

Fide Serası
Fide Serası

Fide Üretim Serası

Yaz mevsiminde açık tarımın sürdürebilmesi, kış mevsiminde ise sera tarımının sürdürülmesi açısından meyve ve sebze yetiştiriciliğinde fide en önemli ihtiyaçtır. Fideler seralarda, fide yastıklarında, saksı veya tüp içinde yetiştirilir. 

Seracılıkta üretimin ilk basamağı olan sağlıklı fidelerin üretimi, tarım alanlarında meyve ve sebze yetiştiriciliği ile aynı paralellikte gerçekleştirilmedir. Bu durum tarım faaliyetlerinin istenilen kalitede sürdürebilmesi için gereklidir. Lego Greenhouse deneyimli kadrosu ile fide yetiştiriciliğinin önemini bilerek, projelerini titizlikle tamamlar. Yüksek nitelikli sera kurulumları ile zamanında üretimlerle, meyve sebze yetiştiriciliğinize istediğiniz verime ulaşabilirsiniz. 

Fide üretim seraları modern bir yapı ile meyve ve sebzelerin yılın 4 mevsimi yetiştirilmesi için gereken fide üretimini karşılar. Yapısında bulunan tohum çimlendirme ve aşı odaları ile üretimi etkileyen faktörlerin çözümü bulunarak, gerekli kısımlar ihtiyaca göre geliştirilerek uygulaması yapılır. 

Fide Üretim Serası Kurulumu

Lego Greenhouse, ülkelerin bölgesel iklimsel şartlarını dikkate alarak, fide seralarının projelendirilmesini ve imalatını tamamlar. Seralarda fide üretimi için gerekli olan havalandırma sistemleri, sehpa kurulumları gibi seranın her alanında uygun ve kaliteli malzeme kullanılır. Fide üretim seralarının önemli kısımlarından biri de çimlendirme odasıdır. Bunun içinde gereken ideal sıcaklık, besin ve su ihtiyaçları tesis içinde kurulurken kullanılan malzemeler özenle seçilir bunun sonunda kalite fide elde edilir. 

Kaliteli fide elde etmek için doğru tercihlerin yapılması gerekmektedir. Seracılıkta en hassas yapıların başında gelen fide üretim tesisleri için deneyimli ekibimiz ve tecrübelerimizi birleştirerek, fide üretim seralarının projelendirme, montaj ve fide üretim esnasında ihtiyaç olabilecek tüm detayları sonuçlandırarak, fide üretim seralarını tamamlamaktayız. Fide üretimleri sırasında, sulama suyunun kaliteli ve kolay temin edilebilir olması önemlidir. Sulama esnasında sıcaklık kontrolü ve nemlendirme içinde su kullanılacağından, su miktarı kontrol edilmelidir. Fideler için seralarda, besin değerlerince zengin, humuslu, tınlı, su tutma kabiliyeti yüksek topraklar tercih edilmelidir. 

Seraların kurulumunda yön seçimi önemlidir. Kurulum sırasında seranın alnı, güneye veya kuzeye bakacak şekilde araziye konumlandırılmalıdır. Yan tarafları ise batı ve doğuya bakacak şekilde konumlandırılmalıdır. Bu konumlara dikkat edilmez ise bitkinin ışık alımı engellenecektir ve gelişimi yavaşlayacaktır.

Bizden Fiyat Alın

Sera İhtiyaçlarınıza en uygun çözümler

Geniş üretici yelpazemiz, profesyonel ekibimiz ile taleplerinize en hızlı ve doğru fiyatları vermek için çalışıyoruz.

Çevreye Duyarlılık

Özel Ölçülü Üretim

Düşük Enerji Çözümleri

Teklif Talebi


whatsapp